Wczoraj (26.01.2009 r.) rano odeszła na wieczną wartę ś.p. dh. Henryka Bara, przybrana córka ś.p. hm. Zofii Wocalewskiej, łódzka nauczycielka, wielka dobrodziejka Łódzkiej Chorągwi Harcerek ZHR, wyjątkowy, prawy człowiek. Była jedną z tych, o których ś.p. Orsza pisał: „…byłyście z tych szeregów szarych najbardziej szare…”.

Wiele lat opiekowała się mieszkaniem i pamiątkami rodzin Wocalewskich i Szletyńskich, przekazując nam ich idee i wartości. Bardzo często otwierała drzwi do tego mieszkania dla nas i instruktorek z całej Polski współczując nam w trudnościach i współciesząc się radościami.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a Światłość Wiekuista niechaj Jej świeci na Wieki Wieków. Niech odpoczywa w Pokoju. Amen.

Pogrążone w smutku łódzkie harcerki i instruktorki.