Biblioteczka Okręgu

Zasady korzystania z Biblioteczki Okręgu Łódzkiego ZHR

 

 1. Zawsze informuj o wypożyczeniu i zwrocie książki, poprzez wysłanie maila na adres biblioteczka.olod@zhr.pl
 2. Nie przetrzymuj książki dłużej niż 3 miesiące – inni też mogę chcieć z niej skorzystać. A jeśli wiesz, że będziesz potrzebował jej na dłużej, poinformuj o tym bezzwłocznie za pośrednictwem maila na adres biblioteczka.olod@zhr.pl bądź jeśli to możliwe już podczas wysyłania maila dotyczącego wypożyczenia danej książki.
 3. Szanuj książki, inni też chcą z nich skorzystać. A jeśli zniszczysz książkę, to poinformuj nas o tym pisząc na maila biblioteczka.olod@zhr.pl o zaistniałej sytuacji.
 4. Zawsze odkładaj książki na ich miejsce. Sam pewnie zauważyłeś, że mimo ułożenia książek alfabetycznie odnalezienie danej pozycji jest trudnym wyzwaniem.
 5. Zawsze postaraj się napisać krótkie streszczenie lub kilku zdaniową recenzję danej książki, żeby inni widzieli, czy właśnie tego szukają – wyślij nam ją na maila biblioteczka.olod@zhr.pl
 6. Już wcześniej przeczytałeś daną książkę i chcesz podzielić się wrażeniami w krótkiej recenzji? A może chcesz napisać streszczenie danej lektury? Jeśli tak, napisz maila na biblioteczka.olod@zhr.pl a my dodamy twoją wypowiedź do naszej bazy. Może pomożesz innym przy podjęciu decyzji co tym razem przeczytać!
 7. Jeśli nie możesz odnaleźć szukanego tytułu napisz na maila biblioteczka.olod@zhr.pl z zapytaniem o dany tytuł, a my damy znać czy książka jest obecnie dostępna w Biblioteczce.
 8. Książki zaznaczone czerwonym kolorem w spisie są książkami obecnie niedostępnymi. 
 9. Masz książkę, którą chciałbyś dołożyć do zbiorów Biblioteczki? Napisz na maila biblioteczka.olod@zhr.pl a my cię poinstruujemy co dalej.
 10. W razie jakichkolwiek pytań, czy problemów pisz na maila biblioteczka.olod@zhr.pl a my postaramy ci się pomóc.

Co powinien zawierać mail wypożyczenia?

 1. Imię
 2. Nazwisko
 3. Jednostka
 4. Numer telefonu
 5. Tytuł książki
 6. Autor książki
 7. Na jaki czas wypożyczasz książkę

Co powinien zawierać mail zwrotu?

 1. Imię
 2. Nazwisko
 3. Jednostka
 4. Numer telefonu
 5. Tytuł książki
 6. Autor książki
 7. Kiedy wypożyczyłeś książkę
 8. Krótka opinia lub streszczenie jest mile widziane 🙂