W dniach 16-29.08.2012 w miejscowości Rybno odbywał się X Kurs Metodyczny Drużynowych Harcerzy „Skolem”, w którego kadrze znaleźli się tradycyjnie już przedstawiciele każdego hufca: phm. Bartłomiej Kordasz (komendant), pwd. Łukasz Wieczorek, pwd. Szymon Bukowicz (zastępcy komendanta) oraz pwd. Jakub Tomczyk (oboźny). W kursie wzięło udział 12 harcerzy. Pierwsze trzy patenty zdobyli: nr 1 Krzysztof Hejduk (40ŁDH), nr 2 Mateusz Paradowski (42 ŁDH), nr 3 Michał Frontczak (9 ŁDH). Wśród prowadzących zajęcia byli członkowie komendy chorągwi, hufcowi, członkowie Głównej Kwatery Harcerzy oraz wielu innych znamienitych praktyków, którzy dzielili się swoim doświadczeniem w pracy z drużyną harcerzy. Do atrakcji kursu można zaliczyć m.in. wędrówkę do Gdańska oraz spotkanie z Prezydentem RP.

pwd. Szymon Bukowicz
zastępca komendanta