Tydzień Patriotyczny w obecnym kształcie (jako seria wydarzeń spięta w jeden program w której organizację włączają się różne organizacje społeczne przy współpracy z instytucjami państwowymi) organizowana jest od roku 2010.

 

 

Od 2008 roku pomysłodawcy i inicjatorzy Tygodnia Patriotycznego – czyli instruktorki i instruktorzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgu Łódzkiego – organizowali gry miejskie podczas których uczestnicy mogli nie tylko poznawać Łódź, ale również przenosząc się w kolejne momenty dziejowe historii Polski poznawać je i konkurując z innymi uczestnikami rozwiązywać różnorodne zadania.

W związku z tym, że z roku na rok inicjatywy cieszyły się coraz większym zainteresowaniem w 2010 roku postanowiliśmy poszerzyć naszą propozycję o kolejne elementy programu. Dodatkowo do współorganizacji zaczęliśmy zapraszać różne organizacje społeczne, instytucje państwowe oraz Władze Miasta Łodzi i Województwa Łódzkiego.

Zachęcamy Was do zapoznania się z informacjami o poprzednich edycjach naszego przedsięwzięcia!
Jeśli jesteście w posiadaniu jakichś materiałów (filmików, zdjęć) z poprzednich edycji, będziemy bardzo wdzięczni, jeśli podzielicie się nimi z nami i pozostałymi uczestnikami 🙂