Mimo iż “Tydzień Patriotyczny” zakończył się 13 listopada, miniony tydzień obfitował w dwa spotkania podsumowujące jego przebieg.

 

Pierwsze odbyło się w środę 16 listopada w Centrum Kulturalnym “Ryba”. Miało na celu podsumowanie pracy dwóch grup warsztatowych, które zajmowały się dokumentacją poszczególnych wydarzeń.
Zależało nam na tym, aby spotkać się z Łodzianami i wspólnie podsumować i powspominać miniony czas – a także pomyśleć o przyszłorocznej edycji. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze i jesteśmy pewni, że przyczyni się do jeszcze lepszej organizacji “Tygodnia Patriotycznego” w przyszłym roku.
Prace obu grup nadal są obrabiane i montowane – ponieważ chodzi oczywiście o fotografów i filmowców, którzy dzięki naszemu projektowi mieli okazję ćwiczyć swoje talenty.
Efekty ich pracy znajdziecie w galerii zdjęć oraz na kanale filmowym youtube – zachęcamy do odwiedzin – wkrótce kolejne aktualizacje!

Drugie odbyło się w piątek 18 listopada w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Miało ono charakter zamknięty a adresatami byli wszyscy wolontariusze i osoby bezpośrednio zaangażowane w projekt.
Nie zabrakło Pani Wojewody oraz przedstawicieli Władz Miasta i Wydziału Edukacji, ale również organizacji, które wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej podjęły się organizacji tegorocznej edycji “Tygodnia Patriotycznego”. Poza przemówieniami Gospodarza – księdza Kaniewskiego, Pani Wojewody i organizatorów zaplanowaliśmy prelekcję poświęconą patriotyzmowi na przestrzeni wieków – wygłosił ją mecenas Michał Król. Na sam koniec podziękowaliśmy każdej osobie, organizacji i instytucji, które umożliwiły tegoroczne Świętowanie Narodowego Święta Niepodległości poprzez “Tydzień Patriotyczny” i przeszliśmy do kuluarów, gdzie przy skromnym poczęstunku i napojach rozmawialiśmy o tegorocznej i przyszłej edycji naszej inicjatywy.

Zapraszamy za rok!