W niedzielę, 16. lutego peregrynacja relikwii bł. S. Wincentego Frelichowskiego dotarła do Piotrkowa Trybunalskiego. Było to wydarzenie nie tylko dla naszego szczepu, ale także dla całej parafii – relikwie zostały wystawione w głównym ołtarzu i wszystkie niedzielne kazania poświęcone zostały osobie patrona harcerzy.

O godz. 15 rozpoczęło się czuwanie, podczas którego rozważaliśmy życiorys Wicka, oraz czytaliśmy fragmenty z jego pamiętnika. Zależało nam, aby spotkanie to – przeznaczone nie tylko dla harcerzy, ale dla wszystkich parafian, przeżyć w jak najbardziej harcerskiej atmosferze – dlatego spotkaliśmy się w kręgu, z gitarą i harcerskimi piosenkami.

O 16. odprawiona została Msza Św., która była centralnym punktem naszych krótkich obchodów i jednocześnie ich ostatnim elementem.

Mamy nadzieję, że „wizyta” Wicka pomoże nam dalej poznawać sylwetkę patrona harcerstwa, i będzie inspiracją nie tylko dla harcerzy, ale także dla całej parafii, przy której działa nasz szczep.
Maria Winiarska