1 sierpnia 2010 roku, o godzinie 8:00 z placu Wolności w Łodzi wyruszy wyprawa rowerowa „Andanza de Honker” organizowana przez wędrowników 17 Łódzkiej Drużyny Wędrowników „Honker”, oraz harcerzy starszych 17 Łódzkiej Drużyny Harcerzy im. Jerzego Szletyńskiego.

W trakcie 26 dni zamierzamy pokonać dystans około 2 500 km. Odwiedzimy przy okazji Złoczew i Wrocław (gdzie noclegi zapewniają nam tamtejsi harcerze ZHR – za co z góry bardzo dziękujemy!), a także poza granicą kraju: Drezno, Chemnitz, Stuttgart, Strasburg, Lyon, Avignon, Carcassonne – aby na samym końcu dotrzeć do stolicy Katalonii. Do wyprawy przygotowywaliśmy się ponad rok, a ostatecznie jedzie nas 13. Do Polski wrócimy 31 sierpnia.

Więcej na temat wyprawy znajdziecie na stronie internetowej: www.honker-andanza.zhr.pl – Od jutra będzie tam ukazywała się relacja dzień po dniu – serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych poczynań!