MS2

Termin wyjścia do Muzeum to niedziela (1 lutego 2009 r.), godzina 11:00 (spotykamy się przy wejściu do ms2 od strony rynku Manufaktury) W głosowaniu był remis, ale słyszałem głosy, że w sobotę nie wszyscy mogą, o niedzieli nie słyszałem.

Tym razem nie tam żadne ruchome obrazki, wymysły XX wieku, ale prawdziwa sztuka (tyle, że też z XX wieku :))! W nadchodzący weekend organizujemy harcerskie wyjście do nowej przestrzeni Muzeum Sztuki w Łodzi  – ms2.

Trzeba Wam wiedzieć, że nasze muzeum ma najlepszą kolekcję sztuki współczesnej w Polsce, co więcej ma unikatową historię – było tworzone przez artystów – grupę a.r, która wybrała Łódź na miejsce gromadzenia i ekspozycji tej sztuki. Więcej o tej wspaniałej historii znajdziecie tu.

Każdy Łodzianin powinien w ms2 jak i w starym budynku MS (którego ponowne otwarcie po remoncie odbędzie się pod koniec lutego) być i się nim szczycić, zachęcam też do zaciągnięcia do muzeum harcerzy – ZZów na przykład.

Do Was należy wybór terminu – sobota albo niedziela (31 stycznia albo 1 lutego 2009 r.) – wybieramy za pomocą głosowania, dzień na który będzie najwięcej głosów będzie dniem w którym tam pójdziemy. Godzina tak czy inaczej 11:00.

Naszą przewodniczką będzie Marysia Skrzypińska, absolwentka ASP, a w dawnych czasach harcerka 5 ŁDH-ek i wędrowniczka 13 ŁDW-ek.