Żyjmy dla dusz…, nade wszystko zaś ratujmy dusze kapłanów; one powinny być przeźroczystsze od kryształu… (św. Teresa od Dzieciątka Jezus)
„Z myślą o kapłanach całego świata pomóż mi modlić się o owocność ich apostolstwa”. (św. Josemaría Escrivá)
Drogie dzieci! (…) Nie zapominajcie o swych pasterzach. Módlcie się, by się nie pogubili, by trwali w moim Synu, aby byli dobrymi pasterzami dla swego stada.”  Orędzie z Medjugorie z dnia 18 marca 2009r

Kochani! Chciałam was zaprosić do wspólnego dzieła, do służby cichej i takiej mało widocznej a bardzo potrzebnej. Ten rok papież ogłosił rokiem kapłaństwa, polecając naszej modlitwie tych, których Bóg wybrał do szczególnej drogi, do oddania Jemu swojego życia w całości.

Pomysł polega na stworzeniu 7 – osobowych lilijek, czyli grup 7 – osobowych, które otoczą modlitwą konkretnego kapłana.

Każda osoba wybiera jeden z dni w tygodniu, zamalowuje na swojej lilijce odpowiadającą mu część i w tym dniu odmawia w modlitwie danego kapłana koronkę oraz specjalną modlitwę siostry Faustyny:

„O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niech moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana, bo Ty wszystko możesz”.

Jeżeli stworzycie w swojej drużynie lub zastępie całą lilijkę prześlijcie na mój adres hanna.drabik@gmail.com informację jakie osoby włączyły się w dzieło, z której drużyny oraz którego kapłana chcecie otoczyć modlitwą (z jakiej parafii). Dostarczę wam książeczki z lilijkami i możecie zaczynać modlitwę.

Jeżeli nie masz całej 7 – osobowej grupy a chcesz podjąć modlitwę też napisz do mnie. Podobnie, gdy nie macie konkretnego kapłana za którego chcecie się modlić. Mamy wspólnie kilku księży, którzy z nami jako z ZHR współpracują oraz kilku księży misjonarzy wywodzących się z naszego środowiska, którym taka modlitwa bardzo jest potrzebna. W obu tych przypadkach zgłoście się do mnie i ustalimy nazwisko kapłana albo zbierzemy całą lilijkę.

Mocno liczę na was. Zobaczcie – ta służba zajmuje raz w tygodniu 10 minut a owoce będą bardzo bogate, choć może nie my je będziemy oglądać.

Czuwaj!
Hanna Drabik