Kochani! myślę że to ważne wydarzenie, więc pomyślcie o tym poważnie.

30 maja 2009 r. ma przejść ulicami Łodzi (od Katedry do Placu Niepodległości – czyli nie tak długa trasa) Marsz Wdzięczności za Życie. Chcemy podziękować za życie, za to co jest tak naprawdę największym darem jaki otrzymaliśmy. Nie będzie transparentów, haseł… biały marsz wdzięczności (nie przeciwko czemuś).

To ważne świadectwo dla ludzi i ważne żeby było nas dużo. Trzeba ubrać się na biało (dla zachęty będą białe baloniki!! – choć to nie takie ważne :)) Potem będzie koronka i Eucharystia. Można będzie też kupić koszulkę… więcej szczegółów na stronie internetowej oraz na blogu. Wiem, że wtedy jest dużo imprez harcerskich ale niech każdy z was pomyśli, czy gdzieś nie wciśnie przyjścia, a jak sam nie może to przekażcie w swoich środowiskach, w drużynach, w szkołach… (myślę że bardzo warto i że to mocny akcent wychowawczy, a nie trwa długo – od 14:00 do 16:00 mniej więcej).

A jeżeli ktoś mógłby być, to ja dodatkowo bardzo potrzebuję pomocy i bardzo o taką pomoc proszę (to się tyczy harcerzy i harcerek starszych) – potrzebuję służby porządkowej i medycznej – w takiej najprostszej postaci. Jeżeli chcecie pomóc dajcie znać wcześniej, najlepiej jak najwcześniej. Jeżeli to będą starsze osoby, które mają doświadczenie, to wcale nie potrzeba ich wiele… mogą być i instruktorki i instruktorzy, którzy dawno takiej służby nie pełnili (odświeżycie stare wspomnienia 😛 a będzie spokojnie)

Można też pomóc w rozklejaniu plakatów, w przekazaniu ogłoszeń w parafiach np. w swojej – dostanie się gotowy tekst :))  i w ogóle w mówieniu i promowaniu 🙂 – ale jakby co to tez pytajcie, zgłaszajcie się do mnie. myślę że to może być takie nasze ważne świadectwo!

Pozdrawiam!

Hania Drabik