W dniach 17-29.08.2013 w miejscowości Radziochy nad jez. Sarnowskim odbędzie się Kurs Metodyczny Drużynowych Harcerzy „Skole_M”. Prócz harcerzy i wędrowników z Naszej Chorągwi istnieje możliwość udziału dla osób z Polski. (z-ca).

Drogi bracie z harcerskiego szlaku. “Skole_M” to  kurs metodyczny drużynowych Łódzkiej Chorągwi Harcerzy ZHR, jest otwarty na kursantów ze wszystkich Chorągwi Polski. Stanowimy alternatywę dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w szkoleniach dla drużynowych prowadzonych w swoich Chorągwiach. Aby spełnić minima przedstawione przez CSI, szkolenie w ramach kursu “Skole_M”, wymaga w przyszłości odbycia dodatkowego kursu przewodnikowskiego, gdzie większość tematów będzie odpowiednio rozszerzona. W naszej Chorągwi kurs przewodnikowski „Wigry” odbywa się średnio co 2 lata w czasie ferii zimowych (4 edycja planowana jest zimą 2014).

Kurs „Skole_M” zapewnia wszystkie podstawy teoretyczno-praktyczne do pełnienia obowiązków drużynowego co jak wiadomo jest niezbędne, aby taką funkcję pełnić. Atutem naszego kursu jest otwartość, życzliwość i równość. Wychodzimy z założenia, że każdy uczestnik ma swoje doświadczenia, swoje schematy i punkt widzenia. Szkolenie jest od tego, by doświadczenia te wymieniać, schematy łamać, a punkty widzenia mnożyć. Kadra jest młoda i elastyczna, kursanci będą mięli m.in. możliwość proponowania zajęć oraz tematów do dyskusji. Oprócz tradycyjnych warsztatów, które zapewnią wiedzę o Związku i o pracy drużyny, kursanci będą mięli okazję poznać wiele opinii na temat samego stylu harcerskiego i co najważniejsze, na temat osobowości drużynowego i jego roli w drużynie. Podsumowując!

Kurs Metodyczny Drużynowych Harcerzy „Skole_M”, termin: 17-29.08.2013, forma szkolenia: obozowa, miejsce: Radziochy nad j. Sarnowskim, koszt: 500 zł, przy wzroście liczby uczestników cena może ulec zmianie, komendant zgrupowania: phm. Monika Jaskuła, Komendant kursu: pwd. Marcin Buła.

Czuwaj!
pwd. Marcin Buła