W poniedziałek 5 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy ul. Tuwima 34 w Łodzi odbędzie się koncert barda patriotycznego Andrzeja Kołakowskiego.

Artysta tradycyjnie zaprezentuje piosenki komentujące bieżącą rzeczywistość, nie zabraknie także odwołań do historii, w tym do postaci i postawy Żołnierzy Wyklętych działających w ramach II Konspiracji. Gdy naród się poddał, oni walczyli do końca – wbrew nadziei i politycznym kalkulacjom. W czasach konformizmu i wszechobecnego kultu pieniądza, w oderwaniu od podstawowych wartości, ich postacie wymagają coraz głośniejszego przypominania. Może pod wpływem tych głębokich piosenek odżyją w pamięci narodu na nowo? Oddajmy zatem swoją obecnością na koncercie hołd Niezłomnym. Przypomnijmy wartości uniwersalne, które nigdy nie tracą na aktualności. Wolność, Prawda, Miłość i Patriotyzm. Różnie doświadczane i przeżywane, ale nadrzędne w życiu.
Na recital zaprasza Związek Strzelecki „Strzelec”.

 

Wysłuchaj piosenek Andrzeja Kołakowskiego, które wykonywał na ubiegłorocznym koncercie w ramach „Tygodnia Patriotycznego”:

– „Oskarżeni o wierność„,
– „Po co iść na wojnę?„,
– „Puszcza„.

Zapoznaj się z biografią barda na portalu Wikipedia.