Większość z Was pewnie już wie że raz w miesiącu (tym razem 28 lutego 2010 r.), w kaplicy DA 5 przy ul. Skorupki 5 w Łodzi, odbywają się spotkania dla rodzin – pierwszy klucz to były rodziny harcerskie albo wywodzące się z harcerstwa ale oczywiście zaproszone są wszystkie. Spotkania odbywają się w czwartą niedzielę miesiąca.

O 14:00 ksiądz Janek odprawia Eucharystię, podczas której dla dzieci osobno jest sprawowana liturgia słowa i kazanie… Dzieci się bawią, rysują i rozmawiamy o Panu Bogu ich językiem. W tym samym czasie rodzice mają „normalne” czytania i kazanie – takie porządniejsze, z nastawieniem na rodzinę i małżeństwo.

Po Mszy bywa spotkanie formacyjne a czasem jest herbata, ciastka i miłe posiedzenie 🙂 W tym miesiącu jest niesamowita okazja, gdyż Msza harcerska została przesunięta o tydzień i oba te wydarzenie będą wspólne. Dlatego trochę inny harmonogram – najpierw spotkanie dla rodziców i dzieci a potem wspólna z harcerzami Eucharystia.