Instruktorzy i harcerze jadący do Lwowa! Jeszcze została nam chwila czasu, ale już za 24 h, będziemy w pociągu do Lwowa. Przypominam i informuję o kilku rzeczach. Spotykamy się o godzinie 16:20 na Dworcu Łódź Fabryczna z zakupionymi biletami do Koluszek.

I. Ekwipunek uczestnika wyprawy.
1. Paszport,
2. Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, oświadczenie podpisane przez rodziców. Jeśli ktoś nie będzie miał tego oświadczenia, nie przekroczy granicy!
3. Wzorowe umundurowanie+ nakrycie wierzchnie (przeciwdeszczowe). Najlepiej w ciemnych odcieniach.
4. Latarka, plus ewentualne dodatkowe baterie. Okolice Cmentarza Orląt Lwowskich, nie są oświetlane.
5. Należy zabrać ze sobą wygodne buty, w czasie wyprawy pokonamy wiele kilometrów.
7. Podróż do Lwowa będzie dosyć długa, dlatego do pociągu można ze sobą wziąć śpiwór, karimatę, termos z ciepłym napojem itp.
8. Proszę mieć przy sobie ew. mały plecaczek, w którym będziecie trzymać osobiste rzeczy. Większe plecaki np. ze śpiworami, itp. będą po wyjściu z pociągu, załadowywane na samochód i przewiezione w bezpieczne miejsce, do którego w trakcie uroczystości we Lwowie nie będzie dostępu. Dlatego przy sobie należy mieć najważniejsze rzeczy; dokumenty,  pieniądze, prowiant, tabliczkę czekolady, okrycie wierzchnie, itp.
9. Prowiant na drogę, wodę, itp. Organizatorzy zapewniają posiłek w sobotę ok. godz. 15/16/00 oraz prowiant na powrotną drogę.
10. Informujemy, że koszt połączeń telefonicznych na Ukrainie jest dosyć drogi. Dlatego ostrzegamy, aby bez potrzeby nie używać telefonu.
11. Nie należy zabierać drogocennych rzeczy! W kwestii aparatów fotograficznych, można wyznaczyć poszczególne osoby z chorągwi, bądź hufców, które będą robiły zdjęcia dla waszych środowisk. Na wyprawie będzie odpowiedni sztab fotografów, który będzie odpowiedzialny za robienie zdjęć, na których z pewnością nikogo nie zabraknie.
12. Prosimy o prawdziwie harcerską postawę w drodze, zwłaszcza na przejściu granicznym. Nie należy mieć przy sobie przedmiotów, rzeczy, które mogą utrudnić przekroczenie granicy w dwie strony. Apelujemy również o harcerski rozsądek w ew. zakupach i odpowiednim zachowaniu osobistym wobec mieszkańców  Lwowa! Pamiętajmy, że jesteśmy tam gośćmi!
14. Podajemy również tel. do Konsulatu RP we Lwowie: W sprawach pilnych, wymagających interwencji konsula, czynny jest całodobowy numer tel. +380952600200
15. Waluta obowiązująca na Ukrainie. wymieniać można złotówki, dolary, euro; przelicznik: 1 UAH =0.3325
16. Wszyscy uczestniczymy w przewidzianym programie, dlatego organizatorzy wyprawy, nie będą ponosili odpowiedzialności za grupy, które będą chciały „zwiedzać” Lwów na własną rękę.
17. Każda osoba uczestnicząca w Instruktorskiej Wyprawie do Lwowa zobowiązana jest do przygotowania sobie adresu instytucji lub osoby prywatnej wspomagającej śródroczną pracę Waszego lokalnego środowiska ZHR. Adres należy zabrać ze sobą do Lwowa. Każdy uczestnik wypisze okolicznościową kartkę, które następnie zostaną wysłane. Opłatę ponoszą organizatorzy. Bez wypełninej pocztówki nie otrzyma się obiadu 🙂
II. Koszty
1. Przypominam osobą które nie zapłaciły o uregulowanie, lub zabranie pieniędzy ze sobą.
2. Niestety czas w jakim się dowiedzieliśmy o godzinach pociągów okazał się za mały, by móc załatwić bilet grupowy. Tak więc ceny biletów w niedziele kreują się tak:
normalny: 33,3 zł
ulgowy: 22,31 zł