Dziękujemy za to, że kolejny raz mogliśmy się spotkać i wspólnie śpiewać patriotycznie!
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo autorstwa Agnieszki Pilc:

Rok temu, po raz pierwszy zachęciliśmy łodzian
aby spotkali się wspólnie i zaśpiewali pieśni patriotyczne. Sala wypełniona byłą po brzegi,
a kiedy trzeba było już kończyć mało kto chciał opuszczać salę kinową w Łódzkim Domu Kultury. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie!

„II Muzyczne Drogi do Niepodległości” – inicjatywa podczas której chcemy zachęcić Łodzian do tego, aby wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne” – mówi Dariusz Nowiński ze Związku Strzeleckiego i Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego.

„W repertuarze znajdują się różnorodne pieśni – zarówno te bardziej – jak i mniej znane. Zależy nam na tym, aby w wieczorze uczestniczyli przedstawiciele różnych pokoleń – od najmłodszych – do najstarszych. Wierzymy, że takie przedsięwzięcie przyczyni się do wzrostu znajomości nie tylko samych pieśni, ale i Polskiej tradycji i historii – którą odnaleźć możemy w wielu piosenkach śpiewanych w polskich rodzinach od pokoleń”.

„We współpracy z Urzędem Wojewódzkim przygotowaliśmy specjalne śpiewniki, które rozdamy uczestnikom. Chcemy, aby zachowali je na pamiątkę – kto wie, może sięgną do nich w domach, aby wspólnie ze swoimi bliskimi zaśpiewać polskie pieśni patriotyczne? – mówi hm. Sebastian Grochala”.

Wstęp na śpiewanki jest darmowy, zapraszamy wszystkich bez wyjątku! Zaczynamy o godzinie 15:30 w dużej sali kinowej Łódzkiego Domu Kultury – ul. Traugutta 18.

Po zakończeniu śpiewanek – około godziny 17:30 – wyjdziemy wspólnie przed Łódzki Dom Kultury, aby pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego uczestniczyć w okolicznościowym capstrzyku.