Referat Zuchowy Łódzkiej Chorągwi Harcerzy w ramach programu Organizacji Harcerzy „Trzej Generałowie” zorganizował w sobotę 14.06 w parafii na Olechowie pokaz filmowy poprzedzony wstępem historycznym dotyczącym życia generała Maczka.

Pokaz rozpoczął się od wystąpienia gościa specjalnego pana Dariusza Nowińskiego Reaktora Naczelnego portalu „Józef Piłsudski i Jego czasy”, który wprowadził nas w tematykę spotkania opowiadając nam o życiu generała Maczka. Dzięki opowieści pana Darka można było sobie przybliżyć postać generała jako mądrego, oddanego ojczyźnie człowieka i dobrego wodza, którego szanowali i kochali jego żołnierze.

Jeśli nie mogliście być z nami tamtego dnia polecamy książkę „Generał Stanisław Maczek stal i honor – życie i służba dowódcy 1. Dywizji Pancernej” (autor: Evan McGilvray), które po projekcji w ramach podziękowania za pomoc i wsparcie wręczał dh. Grzegorz Bielawski – główny organizator tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy za mile spędzony wieczór w takim towarzystwie oraz za niezapomnianą lekcję historii!