Już w niedzielę 13 czerwca wędrownicy 17 Łódzkiej Drużyny Wędrowników „HONKER” – uczestnicy wyprawy rowerowej „Andanza de Honker” – zapraszają do uczestnictwa w dwóch wyjątkowych wydarzeniach: ostatnim biegu na orientację Chorągwianej Ligi, a później na łódzką edycję ogólnopolskiego Święta Rowerzystów.

Piąty, kończący Tegoroczną edycję Ligi Biegów, bieg na orientację rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9:00 w Łagiewnikach, przy kapliczkach św. Rocha i Antoniego. Planowany koniec, połączony z ogłoszeniem wyników nastąpi o godzinie 12:00. Dotychczasowy przebieg i klasyfikację Ligi można śledzić na blogu. Zapraszamy do przybycia i zmierzenia się z ostatnią w tym roku harcerskim trasą. Kto tym razem okaże się najlepiej zorientowany? Zobaczymy!

Zaraz po finale Ligi w parku Poniatowskiego w Łodzi, rozpocznie się łódzkie Święto Cykliczne. Jest to ogólnopolski dzień promowania roweru jako środka transportu. W ramach święta wędrownicy 17 ŁDW organizują rowerowy rajd na orientację, a wraz z wędrowniczkami 7 ŁDW punkt poświęcony pokazom i nauce udzielania pierwszej pomocy.

Więcej informacji na temat Święta Rowerzysty tutaj.

Zapraszamy do aktywnego spędzenia nadchodzącej niedzieli! Przypominamy, że zarówno w biegu na orientację, jak i święcie cyklicznym udział może wziąć każdy chętny. Wystarczy przybyć. Dodatkowo, uczestnicząc w biegu na orientację wspomaga się finansowo wyprawę rowerową „Andanza de Honker”.