Virtu(Re)ality” to nazwa projektu, który odbył się w miejscowości Duga Resa w Chorwacji w dniach 14-22 sierpnia 2014. W projekcie wzięło udział 36 nastolatków oraz 6 opiekunów z dwóch krajów: Polski i Chorwacji. Organizatorem przedsięwzięcia była chorwacka organizacja non-profit Poplar Trees z Zagrzebu. Głównymi tematami wyjazdu były: zajęcia informatyczne, nowe technologie, warsztaty dot. umieszczania informacji w internecie oraz edukacja bezpiecznego i zdrowego użycia mediów. Dodatkowo uczestnicy poznali zasady zdrowego stylu życia i podzielili się wiadomościami dotyczącymi sztuki przetrwania. Młodzież była podzielona na małe, wymieszane narodowo grupy. Dzięki temu łatwiej było im brać udział w warsztatach jak i pokonać barierę komunikacyjną. Przedstawili również część swojej kultury i tradycji. Wszystkie zajęcia umożliwiły uczestnikom zdobyć wiedzę, dzięki której łatwiej będzie im odnaleźć się w dorosłym świecie.