W tym roku po raz kolejny odbędzie się „ Akcja Paczka”.

Akcja polega na zbiórce darów żywnościowych (w szkołach, parafiach), a następnie przewiezieniu ich do Lwowa, gdzie wraz z zaprzyjaźnionymi Siostrami Józefitkami oraz zaprzyjaźnionymi ludźmi z małej ukraińskiej miejscowości Czortków rozdamy je potrzebującym Polakom.

Akcja adresowana jest do harcerzy i harcerek Okręgu Łódzkiego ZHR, którzy ukończyli 16 lat.

Aby dowiedzieć się, jak możesz zaangażować się w Akcję – kliknij „Więcej”!

W akcję można się zaangażować dwojako:

• Poprzez udział w wyjeździe.

To pełny udział w tej akcji.

Koszt wyjazdu podany zostanie ostatecznie w chwili kiedy znany będzie już przewoźnik, oraz ostatecznie ureguluje się kwestia dotacji.

Osoby które zdecydują się jechać, prosimy o rejestrację do 13 listopada wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 40 zł na konto :

Mariusz Osenka PKO Bank polski, 57 1020 3408 0000 4102 0289 6793

Mariusz Osenka, Łódź. Parcelacyjna  9a/20 kod 91-141. Polska

w tytule należy wpisać: akcja paczka: imię i nazwisko.

Dodatkowym warunkiem wyjazdu jest oczywiście zaangażowanie w przeprowadzeniu zbiórki darów które po zapakowaniu zawieziemy potrzebującym.

• Poprzez pomoc w zdobywaniu produktów spożywczych, a także pakowanie paczek żywnościowych.

Pomoc, bez której akcji nie da się odpowiednio przeprowadzić.

Wyjazd nie będzie miał sensu, jeśli nie zdobędziemy odpowiedniej liczby produktów żywnościowych z którymi pojedziemy.

Dlatego już teraz prosimy Was o pomoc w zbiórce produktów żywnościowych w Waszych parafiach, szkołach!

Wystarczy udać się do parafii z którą współpracujecie, i ogłosić akcję. Ważne, aby wykonać to bardzo solidnie- przygotować pismo do proboszcza w którym opiszecie krótko sens akcji, następnie wykonanie plakatów i zadbanie, aby parafianie wiedzieli o akcji odpowiednio wcześnie. (Wszelkie pisma do proboszczów itp. znajdziecie w pliku „paczka papierki”)

Wymagania uczestnika

• ukończył/a 16 lat
  • posiada ważny paszport (ostatni moment żeby go wyrobić!)
  • wziął udział w akcji zbierania darów

Terminarz Akcji

• Koniec Listopada, początek Grudnia.          – Prawdopodobna zbiórka w marketach wraz z Bankiem Żywności .
  • ok. 02.12.2012          – zbiórki darów (żywnościowych i pieniężnych) w kościołach, parafiach
  • 08.12.2012 (13-18)  – przenoszenie zebranych darów do magazynu (NSJ na Julianowie)
  • 09.12.2012 (15-18)  – przenoszenie zebranych darów do magazynu tura druga
  • 11.12.2012               – ewentualne ostatnie zbiórki darów (żywnościowych i pieniężnych) w kościołach, parafiach
  • 12.12.2012  od 17    – pakowanie paczek
  • 14-16.12.2012        – wyjazd (wyjeżdżamy w piątek po południu spod NSJ na Julianowie, wracamy w niedzielę wieczorem; najpóźniej w poniedziałek w przypadkach losowych)

Dostarczenie darów i ich pakowanie

Zebrane dary (żywność / pieniądze) należy przynieść do magazynu pod kościołem NSJ na Julianowie (Zgierska 123). Będziemy pełnić dyżury w oczekiwaniu na nie:

Piątek       07 grudnia: 16-18
Sobota      08 grudnia: 13-18
Niedziela, 09 grudnia: od 15 do 18

W środę (12.12) od 17 zaczynamy pakowanie paczek. Każdy, kto będzie jechał, musi się tam zjawić! (Wbrew pozorom przy pakowaniu to sporo pracy jest). Wtedy też będziemy przyjmować wpłaty od uczestników.

Dojazd do NSJ tramwajami: 4, 11, 16, 46; autobusami: 59, 99, 81, 87

Wyjazd

W piątek 14 grudnia zbieramy się pod kościołem NSJ na Julianowie (tam, gdzie odbywało się pakowanie paczek). Będziemy musieli jeszcze załadować paczki na pokład naszego pojazdu i ok. 19 ruszamy w drogę.

Koszt

90zł (wszystko zależy od ilości osób chętnych, koszt to tylko autokar, ubezpieczenie i nocleg)

Ekwipunek

• osoby niepełnoletnie: zgody od rodziców
  • paszport (MEGA WAŻNE !!!!)
  • serce otwarte na służbę innym!
  • mundur
  • śpiwór, karimata, prowiant na cały czas pobytu, latarka; ciepła odzież, coś do spania, bielizna na zmianę
  • Gorące kubki lub chińskie zupki, aby po zalaniu wrzątkiem móc zjeść coś ciepłego
  • trochę Hrywien

Starajmy się spakować w jak najmniejsze plecaki – autokar będzie przewoził paczki, a wszyscy ze względu na czas trwania podróży chcemy jechać w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w wyjeździe, należy zgłosić się do Anny Wtorkiewicz (kontakty poniżej), przedstawiając informacje:

• imię i nazwisko, stopień
  • nr drużyny
  • PESEL
  • adres
  • tel. kontaktowy
  • numer paszportu / jego ważność
  • nr dowodu, legitymacji studenckiej, szkolnej

Aby pomóc w zbiórce darów, należy skontaktować się z Krzysztofem Hasińskim i Przemysławem Olasem (również kontakty poniżej).

7 Łódzka Drużyna Wędrowniczek „Wrzosowisko”
17 Łódzka Drużyna Wędrowników „Honker”

Koordynatorzy:

• Ćw. Krzysztof Hasiński