Akcja FlagaŁódzcy harcerze ZHR z okazji Święta Konstytucji 3 maja będą rozprowadzać wśród łodzian flagi państwowe. Akcja ma na celu promocję postaw patriotycznych wśród mieszkańców naszego miasta oraz samego Święta Flagi Państwowej. Harcerze w dobie kryzysu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Środki pozyskane z akcji przeznaczą na dofinansowanie obozów uboższym harcerzom, zakup sprzętu, umundurowania, czy działania programowe. Chcemy dać coś od siebie!

Patriotyzm w dobie kryzysu, czyli Akcja Flaga 2009

W dobie wszechogarniających nas nagłówków gazet epatujących czerwonymi liczbami i alarmującymi prognozami o kryzysie również harcerstwo nie może wobec tej sytuacji pozostać obojętne. W tych okolicznościach wychowanie patriotyczne, wychowanie gospodarcze, wychowanie do odpowiedzialności za innych i za siebie samego staje się coraz ważniejsze. Dlatego i harcerze postanowili zamiast liczyć na dotacje od państwa zorganizować się i samemu zdobyć środki potrzebne na swoją działalność.

Z okazji Święta Flagi Państwowej oraz Święta Konstytucji 3 maja harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej organizują akcję rozprowadzania flag państwowych wśród mieszkańców naszego miasta. „Akcja Flaga” organizowana jest przez łódzkie środowisko ZHR po raz kolejny i jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy Związku.

Tegorocznym organizatorem jest Łódzki Hufiec Harcerzy „Polesie”. Drużyny już od środy prowadzą akcję promocyjną w szkołach. Piątek i sobota to dzień wśród ludzi. Zastępy harcerskie będą sprzedawać flagi w parkach i na osiedlach, na których działają. Niedziela 3 maja to większa akcja na obchodach głównych przy katedrze (obecnie czekamy na ostateczną zgodę władz) oraz akcja w zaprzyjaźnionych parafiach.

• Cena większej flagi: 5 zł
  • Cena mniejszej flagi: 4 zł

Bądź patriotą, wywieś flagę!

W skrócie

Rodzaje akcji:

• Czwartek, 30 kwietnia – Sprzedaż dzieciom i nauczycielom w szkołach, w których działamy;
  • Piątek, sobota, 1,2 maja – Sprzedaż flag na osiedlach i w parkach;
  • 3 maja – Sprzedaż w niedzielę po mszach;

Szczególnym wydaje nam się rozprowadzanie flag wśród uczestników obchodów głównych oraz wśród mieszkańców osiedli.

Gdzie będzie można nas znaleźć?

Pokaż Akcja Flaga 2009 na większej mapie

Można je uzyskać u głównego organizatora:

phm. Piotr Czaiński (hufcowy ŁHH „Polesie”, drużynowy 10 Łódzkiej Drużyny Harcerzy)
piotr.czainski@zhr.pl
+48 504200273

Oto link do artykułu szerzej przedstawiającego podłoże ideowe akcji.