Akcja FlagaŁódzcy harcerze ZHR z okazji Święta Konstytucji 3 maja będą rozprowadzać wśród łodzian flagi państwowe. Akcja ma na celu promocję postaw patriotycznych wśród mieszkańców naszego miasta oraz samego Święta Flagi Państwowej. Harcerze w dobie kryzysu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Środki pozyskane z akcji przeznaczą na dofinansowanie obozów uboższym harcerzom, zakup sprzętu, umundurowania, czy działania programowe. Chcemy dać coś od siebie!

Patriotyzm w dobie kryzysu, czyli Akcja Flaga 2009

W dobie wszechogarniających nas nagłówków gazet epatujących czerwonymi liczbami i alarmującymi prognozami o kryzysie również harcerstwo nie może wobec tej sytuacji pozostać obojętne. W tych okolicznościach wychowanie patriotyczne, wychowanie gospodarcze, wychowanie do odpowiedzialności za innych i za siebie samego staje się coraz ważniejsze. Dlatego i harcerze postanowili zamiast liczyć na dotacje od państwa zorganizować się i samemu zdobyć środki potrzebne na swoją działalność.

Z okazji Święta Flagi Państwowej oraz Święta Konstytucji 3 maja harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej organizują akcję rozprowadzania flag państwowych wśród mieszkańców naszego miasta. „Akcja Flaga” organizowana jest przez łódzkie środowisko ZHR po raz kolejny i jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy Związku.

Tegorocznym organizatorem jest Łódzki Hufiec Harcerzy „Polesie”. Drużyny już od środy prowadzą akcję promocyjną w szkołach. Piątek i sobota to dzień wśród ludzi. Zastępy harcerskie będą sprzedawać flagi w parkach i na osiedlach, na których działają. Niedziela 3 maja to większa akcja na obchodach głównych przy katedrze (obecnie czekamy na ostateczną zgodę władz) oraz akcja w zaprzyjaźnionych parafiach.

  • Cena większej flagi: 5 zł
  • Cena mniejszej flagi: 4 zł

Bądź patriotą, wywieś flagę!

W skrócie

Rodzaje akcji:

  • Czwartek, 30 kwietnia – Sprzedaż dzieciom i nauczycielom w szkołach, w których działamy;
  • Piątek, sobota, 1,2 maja – Sprzedaż flag na osiedlach i w parkach;
  • 3 maja – Sprzedaż w niedzielę po mszach;

Szczególnym wydaje nam się rozprowadzanie flag wśród uczestników obchodów głównych oraz wśród mieszkańców osiedli.

Gdzie będzie można nas znaleźć?


Pokaż Akcja Flaga 2009 na większej mapie

Dodatkowe informacje

Można je uzyskać u głównego organizatora:

phm. Piotr Czaiński (hufcowy ŁHH „Polesie”, drużynowy 10 Łódzkiej Drużyny Harcerzy)
piotr.czainski@zhr.pl
+48 504200273

Więcej

Oto link do artykułu szerzej przedstawiającego podłoże ideowe akcji.