LogoInformacje o drużynie

Dziewiątka powstała 9 lutego 1999 r. Lecz już w 1998 roku na obóz pojechał samodzielny zastęp „Sokoły” w składzie dziewięcio osobowym (stąd numer drużyny). Barwa, nazwa i patron nawiązują do polskich partyzantów działających podczas II Wojny Światowej.

9 Łódzka Drużyna Harcerzy należy do Łódzkiego Związku Drużyn „Północ”. Współpracujemy wraz z 59 Łódzką Drużyną Harcerek „Rodzina” im. Barbary Marty Nazdrowiczówny, z 9 Łódzką Gromadą Zuchów „Kamyczkowi Rycerze” oraz z 9 Łódzką Drużyną Wędrowników „Aegis”.

Zbiórki każdego z 3 zastępów prowadzone są regularnie w soboty, w okolicach Lasu Łagiewnickiego. Zbiórki całej drużyny odbywają się średnio raz na miesiąc. Nasi harcerze nabywają na nich przydatnych umiejętności życiowych (pierwsza pomoc, orientacja w terenie), świetnie się przy tym bawiąc.

Drużyna posiada własny sprzęt linowy, wykorzystywany podczas różnych zbiórek i imprez (biwaki, obozy, imprezy społeczne) do zakładania zjazdów i mostów linowych. Nasi harcerze posiadają duże doświadczenie w tej dziedzinie i stale je poszerzają, a część z nich, odpowiadająca za bezpieczeństwo przy używaniu lin, jest odpowiednio przeszkolona.

W wolnych chwilach, podczas różnych wyjazdów, czas urozmaicany jest śpiewem przy akompaniamencie gitar i bębnów.

Środowisko działania

• Szkoła Podstawowa nr 61, ul. Okólna 183, Łódź