LogoInformacje o drużynie

84 Łódzka Drużyna Harcerzy „Cichociemni” powstała w 1986 roku działając w szeregach ZHP. Pierwszymi zastępami, które powstały były: Puchacze, Lisy i Orły. Od 1992 roku wraz z 48 Łódzką Druzyną Harcerek „Cisowy Dworek” tworzymy szczep „Impeesa”. W 2001 roku nastąpiło przerwanie działalności drużyny. Została ona wznowiona cztery lata później i trwa do teraz.

Drużyna należy do Łódzkiego Hufca Harcerzy „Północ”. Współpracujemy z wspomnianą powyżej drużyną żeńską oraz z 84 Łódzką Gromadą Zuchową „Kompania Robin-Hooda” z którymi planujemy reaktywować szczep „Impeesa”. Zastępy noszą nazwy od pseudonimów Cichociemnych, którzy działali na ziemiach łódzkich, a Zastęp Zastępowych nosi nazwę „Nurt” – od pierwszego zastępu po reaktywacji drużyny. Co tydzień, w soboty odbywają się zbiórki zastępów w Lesie Łagiewnickim, a raz w miesiącu zbiórki drużyny.

Podczas zbiórek harcerze zdobywają wiele przydatnych umiejętności tj. pierwsza pomoc, rozwiązywanie problemów, samodzielność, orientacja w lesie itp. Dlatego warto do nas dołączyć.

Środowisko działania

• Szkoła Podstawowa nr 61, ul. Okólna 183, Łódź