Dokładnie dziś (12 maja 2011r.) mija 76. lat od śmierci Józefa Piłsudskiego. Z tego tytułu w Łodzi odbyły się oficjalne obchody tej rocznicy. Wśród uczestników byli również obecni harcerze 28 ŁDH – którzy reprezentowali naszą Organizację.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele p.w. Najświętszego Imienia Jezus (ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi) po której uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Marszałka aby w asyście kampanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego, dwóch orkiestr (WP i MPK-Łódź), pocztów sztandarowych, zgromadzonej młodzieży szkolnej, kombatantów i wszystkich pozostałych mieszkańców miasta złożyć kwiaty i wyrazić hołd Józefowi Piłsudskiemu. Po uroczystościach i złożeniu kwiatów uczestnicy przenieśli się do Łódzkiego Domu Kultury (Domu – Pomnika) w którym uczestniczyli w specjalnie przygotowanym programie artystycznym, zaprezentowanym przez uczniów 28 Gimnazjum w Łodzi.

W uroczystościach Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej reprezentowali harcerze 28 Łódzkiej Drużyny Harcerzy im. Antoniego Olbromskiego. Organizatorem uroczystości był Społeczny Komitet Pamięci Józefa Piłsudskiego, Związek Strzelecki oraz Związek Legionistów Polskich i Ich Rodzin.