LogoInformacje o gromadzie

Wszystko zaczęło się w 1998 roku druhna Hania Drabik zorganizowała pierwszą zbiórkę zuchową 59 ŁGZ „Tęczowe Kamyczki” na łódzkim Radogoszczu. Przez te kilka lat wiele się zmieniło – zarówno kadra, styl prowadzenia gromady, jak i zuchenki przychodzące na zbiórki, jedna rzecz jednak pozostawała bez zmian, to Prawo Zucha, którym kierowały się kolejne drużynowe prowadzące gromadę (Hania, Dorota, Agnieszka, Magda)

To, co chyba najbardziej nas wyróżnia naszą gromadę to fakt, że wszędzie nas pełno. Zuchenki uwielbiają śpiewać, pląsać i tańczyć we wszystkich możliwych miejscach. Dodatkowo, jest nas dość sporo, przez co czasem niektórzy mają wrażenie , że Tęczowe Kamyczki są wszędzie.

Co tydzień spotykamy się w Królestwie Tęczolandii w każdą środę w godz. 17:00-18:50 w SP nr 184 w Łodzi. To co na pewno nas wyróżnia to nasze tęczowe chusty!

Dlaczego „Tęczowe Kamyczki”?

• Chcemy wnosić w serca ludzi, z którymi się spotykamy tęcze, czyli radość, uśmiech i nadzieję.
  • Tęcza powstaje po burzy – my godzimy się szybko. Przebaczamy sobie wzajemnie i naprawiamy szkody.
  • Jednak tęcza jest ulotna dlatego druga część nazwy „kamyczki” ma nam przypominać o stanowczości i pewności siebie.
  • Kamienie są bardzo przydatne i to w różnych dziedzinach życia, dlatego każdy Tęczowy Kamyczek, powinien umieć znajdować miejsce, w którym będzie przydatny i potrzebny.
  • Tak jak jeden mały kamyczek sam nic nie zdziała tak pojedynczego koloru na niebie nikt nie będzie podziwiał, dlatego pracujemy zawsze wspólnie z gromadą.

Środowisko działania

• Szkoła Podstawowa nr 184, ul. Syrenki 19a, Łódź
  • Parafia p.w. Najświętszego Sakramentu, ul. Sobótki 11, Łódź

W internecie

Drużynowa:  pwd. Marta Wodnicka wędr.
esssperanza59@gmail.com

Kolonia 2012