LogoInformacje o drużynie

59 Łódzka Drużyna Harcerek „Rodzina” im. Barbary Marty Nazdrowiczówny działa w Łódzkiej Chorągwi Harcerek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, w Łódzkim Hufcu Zuchów i Harcerek „Róża” im. Sióstr Wocalewskich.

Kilka słów o nas:
R
jak ROK ZAŁOŻENIA, czyli 1956
I choć Drużyna powstała wcześniej to jednak ta data 4 XII 1956r, kiedy to ukazał się pierwszy rozkaz Drużyny, uznawana jest za „początek wszystkiego”. W następnych latach przyjęłyśmy imię Basi Marty Nazdrowiczówny (10 VI 1959r.), otrzymałyśmy proporzec (27 IV 1972r.), aż wreszcie 1 IX 1989r. wstąpiłyśmy do ZHR-u 🙂
jak ODNOWIONY SZTANDAR
Tak, tak… Dnia 24 IX 1989 druh hm. Stanisław Broniewski „Orsza” wręczył naszej Drużynie upragniony sztandar, do dzisiaj dumnie się prezentujący, a niedawno właśnie został odnowiony.
jak DRUŻYNA SREBRNEJ KONICZYNKI
jak ZUCHY
Bowiem współpracujemy z 59 Łódzką Gromadą Zuchową „Tęczowe Kamyczki”, czyli po prostu z naszymi wspaniałymi zuchami!
jak ICH DWIE, czyli nasza Kadra
Naszą Drużynową jest Anna Łukaszczyk, przyboczna sam. Natalia Czerniachowska
jak NAZDROWICZÓWNA
Patronką 59 ŁDH-ek jest Barbara Marta Nazdrowiczówna, Nasza „Basia” – łączniczka i sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim, podczas którego poległa od odłamka, dnia 19 IX 1944r.
jak AŻÓR 🙂
Czytając wspak: RÓŻA, czyli hufiec do którego należymy – Łódzki Hufiec Zuchów i Harcerek „Róża” im. Sióstr Wocalewskich.
RODZINA
jak 59 Łódzka Drużyna Harcerek „RODZINA” im. Barbary Marty Nazdrowiczówny 🙂

W roku szkolnym możecie nas spotkać na cotygodniowych zbiórkach zastępów, comiesięcznych zbiórkach i wyjazdach drużyny czy też zbiórkach hufca i chorągwi. Współpracujemy z parafią pw. Najświętszego Sakramentu na Radogoszczu-Wschodzie, biorąc czynny udział w obchodach świąt kościelnych i nie tylko. Co roku podczas wakacji jeździmy na obozy pod namioty, a w pracy śródrocznej organizujemy liczne biwaki, rajdy, wycieczki i gry terenowe. Nasze harcerki rozwijają się w dziedzinach takich jak: pierwsza pomoc, przyrodoznawstwo, łączność, terenoznawstwo. Dbamy również o ich rozwój fizyczny, pracę nad sobą poprzez stopnie i sprawności, wyrobienie poczucia odpowiedzialności, a także rozwój duchowy, opierając się na Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim – obowiązującym w drużynie.

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Razem z nami nauczysz się radzić sobie w każdej sytuacji i pokonywać wszelkie problemy! Nauczysz się udzielać pierwszej pomocy, orientować w terenie, grać na gitarze, zaradności, poznasz prawdziwe harcerskie życie, przeżyjesz niezapomniane przygody, a co najważniejsze poznasz moc braterskiego uścisku i wielu, wielu wspaniałych przyjaciół! Nie bez powodu nasza Drużyna nosi nazwę „Rodzina”!

Środowisko działania

• Szkoła Podstawowa nr 61, ul. Okólna 183, Łódź
  • Szkoła Podstawowa nr 184, ul. Syrenki 19a, Łódź
  • Szkoła Podstawowa nr 206, ul. Łozowa 9, łódź
  • Publiczne Gimnazjum nr 16, ul. Syrenki 19a, Łódź
  • Parafia p.w. Najświętszego Sakramentu, ul. Sobótki 11, Łódź
  • Parafia p.w. św. Antoniego, ul. Okólna 185, Łódź

W internecie

Drużynowa: pwd. Anna Łukaszczyk wędr.
dla.krolika@gmail.com

Obóz 2012