LogoInformacje o drużynie

48 Łódzka Drużyna Harcerek „Cisowy Dworek” należy do Łódzkiego Hufca Harcerek „Gościniec”. Nasza drużyna została powołana 29 listopada 1992 r. Wówczas tworząc Szczep Impeesa z 84 Łódzką Drużyną Harcerzy przy nieistniejącej już Szkole Podstawowej nr 15 na Retkini. W 2003 roku rozwiązana i połączona z 62 ŁDH-ek. 26 listopada 2006 r. wznowiłyśmy działalność, tym razem przy Szkole Podstawowej nr 58.

Aktualnie w drużynie działają trzy zastępy- starszoharcerski i dwa drugoroczne.harcerki z naszej drużyny uczestniczą w cotygodniowych zbiórkach zastępu, zaś raz w miesiącu odbywają się zbiórki drużyny.

W minionym roku drużyna zdobyła patronkę- Olgę Drahonowską- Małkowską. W związku z tym zastępy przejęły nazwy pochodzące od nazw domów Olgi Małkowskiej- Watra, Pustelnia, a Zastęp Zastępowych przyjął nazwę „Stare Pudła” tak, jak zwane były współpracowniczki Olgi.

W zeszłym roku na obozie miało miejsce również sformalizowanie Szczepu „Impeesa”, w którym działamy razem z 84 ŁDH „Cichociemni” oraz 84ŁGZ „Kompania Robin Hooda”.

Dlaczego warto być harcerką tej drużyny? Bo harcerki z Cisowego Dworku to Powracające Anioły Innocent. Jeśli chcecie wiedzieć co to znaczy trzeba sprawdzić na własnej skórze Wink.

Środowisko działania

• Szkoła Podstawowa nr 58, ul. Młynarska 42/46 Łódź
  • Parafia pod Wezwaniem Dobrego Pasterza, ul. Pasterska 12, Łódź

W Internecie

Drużynowa: pwd. Małgorzata Pietrzykowska wędr.
m.pietrzykowska@strona.pl