LogoInformacje o drużynie

Drużyna powstała 2 października 2004 roku, założycielką drużyny jest Monika Szczurzyńska. Po roku istnienia przestałyśmy być drużyną próbną i została nadana nam nazwa „EMAUS”.  Znaczenie nazwy drużyny jest zarazem naszym mottem: – „jedność, wspólnota, rodzinna”.

Po dwóch latach istnienia (11 listopada 2006) zdobyłyśmy patronkę św. Urszulę Ledóchowską. Dnia 2 października 2009 roku zostały przyznane  nam po raz pierwszy sprawności drużyny: PROMYCZEK*, URSZULANKA **, APOSTOŁKA***.  Przyznawane są one w daty ważne dla drużyny lub związane z życiem patronki.

Przed zlotem  XX-lecia ZHR brałyśmy udział w harcu „ Tropienie Mamuta”. Harcerki tropiły dh. Adama Komorowskiego i stworzyły z tego kronikę kryminalną. Za działania drużyna została wyróżniona na forum naczelnictwa. W 2009 roku drużyna rozpoczęłyśmy zdobywanie proporca, który został przyznany na uroczystym apelu 18 maja 2010, a następnie poświęcony.

Byłyśmy na 6 obozach oraz w roku 2010 po raz pierwszy odbyły się ferie drużyny w Lipnicy Murowanej. Nazwy naszych zastępów wywodzą się od nazw zwierząt i roślin wodnych, np.: Mewy, Ważki, Żółwie. Zaś zastęp zastępowych to „Promienie Słoneczne”.

Każda harcerka w drużynie ma wyszyte przez siebie pagony. Zamiast suwaków na chuście wiążemy węzełek, aby każdego dnia pamiętać o wypełnieniu dobrego uczynku.

Drużyna właściwie od samego początku współpracuje z Kołem Sybiraków. Co roku spotykamy się na wspólnym łamaniu opłatka, Mszach św., wartach czy podczas roznoszenia kartek z życzeniami na Wigilię oraz Wielkanoc.

Środowisko działania

• Szkoła Podstawowa im. Dzieci z Fatimy SPSK, ul. Nałkowskiej 2, Łódź
  • Katolickie Gimnazjum im. św. Faustyny Kowalskiej SPSK, ul. Nałkowskiej 2, Łódź
  • Szkoła Podstawowa numer 64 im H. CH. Andersena, ul. Anczyca 6, Łódź
  • Szkoła Podstawowa nr 130 im. J. Piłsudskiego, ul. Gościniec 1, Łódź
  • Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, Maksymiliana Marii Kolbego, Łódź

W internecie

Drużynowa: pwd. Dagmara Helińska wędr.

Przedobozowy biwak 2013