Druhny i Druhowie!

Decyzją Naczelnictwa ZHR, do której musimy się dostosować, odwołane zostały zbiórki wyborcze, które miały się odbyć w ten weekend. Ponieważ 16 marca jest – zgodnie z Kalendarzem Wyborczym – ostatnim dniem, w którym może się odbyć Konferencja Wyborcza, wybory delegatek i delegatów na Zjazd w naszym Okręgu nie odbędą się. Naczelnictwo przygotuje dalszy plan działania pod kątem prawnym zarówno jeśli chodzi o wybór delegatek i delegatów na Zjazd jak i o sam XVII Zjazd ZHR. Na dziś wstrzymujemy się z komentarzami, czekamy na oficjalne komunikaty Związku.

Powyższe oznacza dla nas, że nie odbędą się:
– piątkowa Okręgowa Konferencja Wyborcza (wybory delegatek i delegatów na Zjazd ZHR),

– sobotni Zjazd Okręgu (wybory Zarządu Okręgu i Komisji Rewizyjnej Okręgu),

– sobotnie zbiórki Chorągwi (wybory Komendantki i Komendanta oraz Komisji Instruktorskich).

Jednocześnie Naczelnictwo zaleciło wstrzymanie się z organizacją wszelkich zbiórek harcerskich i zuchowych, wliczając w to biwaki, zbiórki zastępów i drużyn/gromad, turnieje, festiwale piosenki, rajdy itp.

W Okręgu Łódzkim obowiązuje całkowity zakaz organizowania spotkań harcerskich i zuchowych do odwołania. Zalecamy drużynowym poinformowanie o zaistniałej sytuacji rodziców zuchów, zuchenek, harcerek i harcerzy.

Aktualne informacje są dostępne na naszych kanałach internetowych: https://www.facebook.com/lodzki.zhr i https://lodzki.zhr.pl