Hufiec „Mozaika”

Hufcowa

phm. Anna Łukaszczyk

O hufcu

Łódzki Hufiec Harcerek „Mozaika” został powołany 11 listopada 2018 roku. Mozaika złożona z barwnych, różnorodnych elementów tworzy jedną całość. Tak także jednostki z naszego hufca tworzą wspólnie coś, czego osobno nie byłyby w stanie stworzyć. Zależy nam, aby podkreślić trwałość, misterność, dbałość o każdy szczegół, wielobarwność oraz wspólnotę.
Co nas wyróżnia? Krajki hufca. Są one ręcznie tkane, nawiązują do pierwszych instruktorek, a także do łódzkiego przemysłu włókienniczego. Są też symbolem pracochłonności i rzemiosła. Barwy: fiolet, róż, turkus i granat nawiązują do kolorów charakterystycznych dla mozaiki.

W hufcu działa kapituła stopnia wędrowniczki „Belem”, a także zastęp hufcowej „Azulejo”. Dodatkowo odbywa się kurs zastępowych „Rzemiosło”.

W skład hufca wchodzą:

• 1 Piotrkowska Drużyna Harcerek “Płomień” im. Olgi Małkowskiej-Drahonowskiej
  • 1 próbna Piotrkowska Gromada Zuchenek „Leśne Ludki”
  • 1 Sędziejowicka Drużyna Harcerek “Łąka”
  • 4 Złoczewska Drużyna Harcerek “Żywioły”
  • 14 próbna Łódzka Gromada Zuchenek „Powierniczki Kompasu”
  • 14 próbna Łódzka Drużyna Harcerek “Zielnik”
  • 18 Łódzka Gromada Zuchenek “Poszukiwaczki Nieznanych Lądów”
  • 18 Łódzka Drużyna Harcerek „Emaus” im. św. Urszuli Leduchowskiej
  •  21 Łódzka Drużyna Wędrowniczek “Więzy”
  •  XXV Łódzka Gromada Zuchenek “Łowczynie Przygód”
  •  XXV Łódzka Drużyna Harcerek “Promieniste” im. Joanny Skwarczyńskiej