Wielka przygoda życia!

Pan świata wie, jak noga moja nie rozprawia
o malarstwie o wiejskiego pożycia nudach i czuł choroby zaród

Okręg Łódzki

Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej to:

Łódzka chorągiew harcerzy

Łódzka chorągiew harcerek

Akcje okręgu

Tydzień Patriotyczny

Tydzień Patriotyczny to szereg wydarzeń organizowanych przez różne instytucje z okazji Święta Niepodległości. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu są instruktorzy Okręgu Łódzkiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Elementem łączącym te wydarzenia jest patriotyzm, a inicjatywa została zapoczątkowana w 2008 roku w Łodzi. Obecnie adresatem akcji są mieszkańcy kilku miejscowości, w których inicjatywa zyskuje na popularności – dla nich i dzięki nim Tydzień Patriotyczny zyskał swój charakter. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno osób młodych, dla których dawne formy obchodów nie są atrakcyjne, jak i tych, którzy nie chcą jeszcze o tych formach zapominać. Łączymy tradycje z aktywnym działaniem.

Akcja Paczka Okręgu Łódzkiego ZHR

Projekt „Akcja Paczka” jest jednym z wielu rodzajów służby podejmowanych przez ZHR na byłych Kresach Rzeczypospolitej. Z darów, które harcerze zbiorą w parafiach w Polsce przygotowywane są paczki, które następnie w okresie przedświątecznym zawożone są na Litwę, Łotwę, Białoruś i Ukrainę. Tam, we współpracy z miejscowymi harcerzami bądź polską organizacją działającą na danym terenie, harcerze z Polski osobiście roznoszą paczki do osób najbardziej potrzebujących – starszych, chorych, rodzin wielodzietnych znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Nasi Harcerze trafiają również do Polskich domów dziecka gdzie organizują Wigilię wraz ze Św. Mikołajem. Równie ważnym elementem części wyjazdowej jest program nastawiony na poznanie miejscowych harcerzy, Polaków, ich problemów i historii. Zawsze wykorzystując okazję pobytu na Kresach uczestnicy wyjazdu zwiedzają miejsca związane z polską historią takie jak Grodno, Lwów czy Wilno.

Liga Biegów na Orientację „4 Pory Roku”

Liga Biegów na Orientację „4 Pory Roku” to cykl zawodów organizowanych przez Okręg Łódzki ZHR. Istotą cyklu jest przeprowadzenie zawodów na jesieni, w zimie, wiosną i latem, tak aby zawodnicy doświadczyli specyficznych różnic w orientowaniu się w terenie w różnych porach roku. Zawody rozgrywają się w parkach i lasach łódzkich i podłódzkich.

HOPR Okręg Łódzki

Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (HOPR) to wykwalifikowana służba harcerek i harcerzy ZHR, którzy przez 2 lata przygotowali się do podjęcia służby podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. HOPR jest jednostką Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej powołaną 20 listopada 2002 r. Przygotowuje i szkoli harcerki i harcerzy ZHR do służby medycznej i ratownictwa w ZHR. HOPR organizuje ćwiczenia, szkolenia, manewry i w zakresie pierwszej pomocy, zabezpieczenie pracy śródrocznej gromad, drużyn i szczepów ZHR. Harcerki i harcerze ZHR prowadzą takie zajęcia w szkołach, świetlicach oraz organizują zabezpieczenie przedsięwzięć lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Podczas akcji letniej ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy i ratownicy wodni pełnią służbę na koloniach zuchowych, obozach harcerskich i wędrownych.

Nasz okręg w liczbach

osób

drużyn

lat tradycji

instruktorów

Znajdziesz nas na

Nr rachunku:

NIP: 725 19 220 77

Napisz do nas

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej jest organizacją wychowawczą, która powstała w 1989 r. Ideowo i programowo kontynuuje tradycje kilku pokoleń polskich harcerek i harcerzy, opierając się o Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie.

Przekazując jedynie ułamek podatku, mogą Państwo wspomóc działalność konkretnej jednostki – drużyny, hufca, czy szczepu ZHR. Prosimy! Włączcie się Państwo w naszą pracę wychowawczą – kształtowanie młodego pokolenia Polaków w duchu wartości patriotyczno – chrześcijańskich, wiernego zawołaniu: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Phasellus ac elementum libero. Duis condimentum facilisis neque eu convallis. Proin euismod sapien vel elit mollis sodales.

In commodo turpis libero, non egestas sem faucibus eu. Nulla dignissim justo ut quam faucibus, ac fringilla metus varius. Sed a gravida nulla. Aliquam faucibus imperdiet dui, vel tristique nisi posuere quis. Nulla vehicula tempus aliquam. Donec non massa ullamcorper, imperdiet enim ut, semper odio. Vivamus id fermentum justo. Donec ullamcorper pulvinar sem, sit amet aliquam nisi sagittis vitae. Sed vestibulum sollicitudin mauris, non bibendum mi pellentesque vitae.